Eestis tasuta pakiautomaati saatmine alates 49€ tellimustele!

Montessori pedagoogikast lähtuvalt väikelapse toa sisustamine.

“…Nii ma olen siin vaikselt lapse tuba proovinud läbi mõelda ja sisustada inspireeritult Montessori meetodist.

…See tähendab muidugi, et tuba peaks olema turvaline ja tal oleks seal täielik liikumisvabadus. Seda ma olen proovinud kogu kodus silmas pidada, kui tekib mõni “ei tohi” koht, siis “ei tohitamise” asemel pigem see turvaliseks muuta, et laps saaks oma kodus vabalt liikuda ja igale poole minna.”

Avatud Montessori mänguasjariiuleid on ilmselt paljud näinud. Põhimõtteliselt on toas riiul, kus on väljas korrapäraselt, lihtsalt ja esteetiliselt väljas vähe mänguasju, kust laps saab ise võtta ja valida, millega ta mängida soovib. Aeg-ajalt Montessori mänguasju vahetatakse – meil on suur kast garderoobis ja ma vaatan, mis talle parajasti enam huvi ei paku ja vastavalt sellele vahetan välja.

Minu arvates see lihtsus on nii hea. Ma olen proovinud teistmoodi ka, et panen palju mänguasju ja siis on laps nagu kits kahesaja heinakuhja vahel, et ei tea, millega mängida. Kui on vähe mänguasju, siis ta päriselt mängib ja keskendub ühele mängule palju pikemalt.”

“…Mu kõige lemmikum osa toast on aga raamaturiiul. Nagu ka mu kõige lemmikum osa elutoast on minu suur raamaturiiul 🙂 Minu arvates raamatuid peab kodus olema, raamatud teevad kodust kodu.

Montessori järgi peaks ka raamatuid olema korraga vaatamiseks pigem vähe ja need peaksid olema lapsele kättesaadavad ja valitavad. Kui raamatud on nagu suurtel lihtsalt reas, kisub laps need välja ega keskendugi väga neile. …Minu jaoks oli selline ilus ja esteetiline riiul must have – on see ju ka pika kasutusajaga ja väga praktiline.

Meie avatud raamaturiiul on lapseheaks.ee e-poest siit, tehtud käsitööna ja südamega. Riiuli saab tellida täpselt enda mõõtudega – meil vahet ei olnud, läks nagunii ühte seina, aga ikka hea teada mõne teise kodu jaoks. Riiuli taga on panipaik raamatutele, mida parasjagu välja ei pane. Riiulitele saab aga välja panna raamatud, mida laps ise võtta saab.

…Kõige all on lihtsamad raamatud, mida Oskarile enim meeldib ise vaadata – seal on lükkimispärlid ja muud sensoorsed asjad, mida on tore lappida.
Keskel on ilusate piltidega raamatud … ja seal on palju selliseid elulisi raamatuid, kus on beebile ilusaid pilte, aga suuremale lapsele ka meeli stimuleerivamat infot.”

💫 Meie Montessori õppe- ja mänguvahendid leiad siit.
💫
Hoolikalt kaalutletud raamatuvaliku leiad siit.
💫 Eestis käsitööna ja eritellimusena valmiva mööbli leiad siit.

*Postitus valminud koostööna ja koosneb väljalõigetest merje.ee blogist.

Follow:
0
Jaga:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Jälgi meid Instagramis

4   83
588   194
11   72
7   57
SAA ESIMENE OST 10% SOODSAMALT!
Ole esimene, kes saab infot uute toodete, eripakkumiste ja allahindluste kohta.