Pikleri kolmnurk liumäe/ronimisseinaga

149,90169,90

Pikleri kolmnurga töötas üle 100 aasta tagasi välja Ungari lastearst dr Emmi Pikler, kelle arvates oli lapsele vaba ja piiranguteta liikumist väga vaja.  Oma lastearstiks õppimise ajal avastas dr Pikler, et madalamast klassist laste seas, kellel oli võimalus õues mängida, esines vähem luumurde ja põrutusi, kui neil, kes olid pärit kõrgema klassi perekondadest, kus oli au sees olla lapsehoidja valvsa pilgu all pigem toas ja ilmselgelt mitte ringi tormata. See veenis teda, et lapsed, kes olid saanud nautida jooksmise, mängimise ja turnimise vabadust, olid füüsiliselt osavamad, ettevaatlikumad ning suutsid kukkuda endale viga tegemata. Seda seetõttu, et neile oli antud võimalus õppida oma kehalisi võimeid ja piire. Kindlasti on parim liikuda ja panna füüsilisi võimeid proovile õues, kuid kui selleks pole võimalusi või pole meie kehva kliima tõttu lihtsalt võimalik olla nii palju õues, siis miks mitte võimaldada seda toas. Pikleri kolmnurk on sobilik mänguasi kogu lapsepõlveks!

Kolmnurka ei ole vaja lapse kasvades kohandada, sest see toimib vundamendina, mida lapsed saavad kasutada arengu verstapostideni jõudmiseks. Näiteks saavad beebid kõigepealt selle all mängida, järgmiseks saavad end selle toel üles tõmmata, seejärel jätkata kolmnurga toel ronimist. Seda saab kasutada onni ehitamiseks või külili lükatuna poeletina, kaldtee peal saab asju alla veeretada või luua autorada. Lapsed saavad kasutada oma kujutlusvõimet ja õppida uusi oskusi. Pikleri kolmnurka saavad keskmiselt kasutada lapsed vanuses 6 kuud kuni umbes 5 aastat, kuid olenevalt lapsest võib kasutusiga alata varem ja lõppeda hiljem. Looge lapsele keskkond, kus ta saaks harjutada neid oskusi, mis parasjagu õppimist vajavad, samal ajal teda julgustades ja toetades.

Pikleri kolmnurgaga on kaasas kaldtee, mis ühelt poolt täidab liumäe ja teiselt poolt ronimisseina eesmärki.

Mõõdud:
Pikleri kolmnurk
Laius 70 cm
Kõrgus 83 cm
Sügavus 95 cm
Liumägi/ronimislaud
Laius 40 cm
Pikkus 120 cm.

Pildil olev laps on 1 aaastat 11 kuud vana ja ca 90 cm pikk.

Toode on valmistatud Eesti väiketootja poolt käsitööna. Valmistatud okaspuu puidust, kinnitatud kruvidega ja saab tellida lakkimata või lakituna. Viimistluseks on kasutatud lakki või peitslakki, mis on sobilik laste tarvikute töötlemiseks (vastab nõuetele DIN 69961-1C ja EB71-3). Peitslaki toonid: valge ja mahagon.

Toode valmistatakse personaalselt Teile, valmistamisaeg on ca 2 nädalat. Toode tarnitakse kokkupandult ja kulleriga.

Lisaks saad meilt osta samas stiilis kuubiktooli, Montessori riiuli ja raamaturiiuli ning Pikleri kolmnurga.

Puhasta
Tootekood: pikler-kaldteega Kategooria:

Lisainfo

Mõõtmed 70 × 95 × 83 cm