Eestis tasuta pakiautomaati saatmine alates 49€ tellimustele!

Plastiliin – lõbus ja kasulik!

Looduslikud ja ohutud plastiliinid lastele

Lapsed avastavad maailma omal moel – kõige paremini ikka läbi tunnetamise ja kogemuste!

Loodusliku ja ohutu plastiliiniga tegutsemine on ka meie laste üks lemmiktegevus! 👇

Lasteaiaõpetaja soovitus

Lasteaias õpetajana töötades oli plastiliin minu peamine soovitus vanematele, kui oli tarvis mõtteid, mida lastega teha või milline kingitus kinkida lapsele, lasteaiarühmale jne.

Looduslikud ja ohutud plastiliinid on ideaalseks kunstivahendiks igas vanuses lastele (ja miks mitte ka täiskasvanutele), sest need ühendavad piiramatu mängu ja samas turvalise sensoorse kogemuse. Maandavad pingeid, lasevad loovusel lennata ning pakuvad elamusi.

Eestis on erinevas vanuses laste hulgas levinud mure laste käte üleüldine nõrkus ja “öäkk” refleksi tekkimine erinevaid tekstuure või vedelikke (pori, märg lapp jne) katsudes. Plastiliin on suurepärane abivahend selle ennetamiseks või murega tegelemiseks, sest plastiliin lõhnab hästi, näeb ilus välja ning kiiresti pakub eduelamusi ja lõputuid mänguvõimalusi.

Plastiliiniga voolides on lihased tugevas töös ning see omakorda toetab tulevikus õige pliiatshoiu teket ja võimekust mugavamalt kirjutada.

Meie laste lemmikud mänguviisid

Meie 4-aastasele Karlile meeldib kunstiprojekte tehes püsida tihti mingis teemas. Sel korral kasutasime õuest kogutud aardeid looduse kujundamiseks, haarasime realistlikud loomafiguurid jälgede tegemiseks ning kordasime mängu käigus üle ka maa- ja veevormid! Nüüd on relieefsed maa ja vee pinnavormide kaardid koos karbiga ka meil www.lapseheaks.ee e-poes saadaval siin 🏞

Fred põõnas magusat lõunaund, kuid tema armastab 1,5-aastasena teha tavaliselt plastiliini sisse erinevaid mustreid või tükeldada Karli voolitud “vorstikesi” 👈 see on väga hea mänguline harjutus söögiriistade käsitlemiseks!

Vahel aga ei tule üldse pähe ideid, mida plastiliiniga teha või kuidas rakendada just kõige paremaid voolimisvõtteid. Selleks olen koostöös ühe teise lasteaiaõpetajaga välja andnud voolimisvihiku, mis annab näpunäiteid õigete võtete kasutamiseks ning mõtteid, mida ja kuidas voolida. Leiad selle eestikeelse korduvkasutatava plastiliinivihiku siit.

Puhtast Eestimaa loodusest

Milda plastiliinid on lapse- ja keskkonnasõbralikud, mis koosnevad naturaalsetest koostiosadest ja valmistatud käsitööna siinsamas Eestis.

Iga plastiliin on hoole ja armastusega loodud just laste käte jaoks ja need lõhnavad meeldivalt nagu erinevad mälestused enese lapsepõlvest – mullinäts, kadaka- ja männimets, sidrun, värske mustikas jne.

Iga plastiliin on pakendatud keskkonnasõbralikku alumiiniumpurki, mis on vastupidavad, kerged ja ümbertöödeldavad. Tühjaks saades on neid edukalt võimalik taaskasutada lapse tähtsate aarete hoiustamiseks. Plastiliin on komposteeruv ning regulaarne mängimine ja mudimine pikendab vahendi säilivust.

Looduslikud plastiliinid, voolimisvihiku, loomafiguurid ning maa- ja veevormide kaardid leiad ikka www.lapseheaks.ee e-poest ✌️

💫 Ära unusta jagamast seda artiklit, kui ootad veel ideid lastega tegutsemiseks!
💫 Muidugi oled oodatud jälgima @lapseheaks Instagrami kontot, et lisaks sarnaseid postitusi näha!

Follow:
0
Jaga:

Jälgi meid Instagramis

56   315
3   383
133   41
6   292
SAA ESIMENE OST 10% SOODSAMALT!
Ole esimene, kes saab infot uute toodete, eripakkumiste ja allahindluste kohta.