Eestis tasuta pakiautomaati saatmine alates 49€ tellimustele!

Allahindlus!
  • Montessori õppevahend sajalaud kontrollkaardiga
  • Montessori õppevahend sajalaud kontrollkaardiga

Värviline sajalaud

Original price was: €29,90.Current price is: €24,90.

Lapsed saavad harjutada selle Montessori sajalauaga (ingl. keeles hundred board) arvude väärtusi ühest sajani.

Lisaks saab tänu värvilistele ühelistele ja kümnendkettidele laps väga visuaalsel viisil harjutada arvutamist ning loendamist. Tekib parem ettekujutus arvude hulgast ning arvutamisel tekkivatest muutustest.

Laps õpib sobivate numbriplaatide paigutamisel ära naaberarvud, paaris- ja paarisarvud ning täiskümned. Sajalauaga kaasas on numbriplaadid ning kaanega karbid hoiustamiseks, mille abil saab laps iseseisvalt töötada ja iseend kontrollida.

Selle Montessori õppevahendi abil saab anda sisendi tugeva matemaatilise vundamendi ehitamiseks, mis on tulevastes õpingutes äärmiselt oluline.

Laos

Tootekood: 3750-montessori-shop-värviline-sajalaud-kontrolltahvliga Kategooriad: , ,

LISAINFO

1 sajatahvel, plastikust, trükitud numbritega 1-100
1 tühi sajatahvel, plastikust
10 kümneketti, sinine plastik
100 ühelist kuubikut, roheline plastik
2 plastikust kaanega hoiukarpi

  • Sobilik alates 4.eluaastast, palume kasutada ainult järelvalve all!

Sajalaua õppetegevuse näidised:

Numbrite jada 1 kuni 100 õppimine;
kümnendsüsteemi mõistmine;
arvu koguste mõistmine;
orienteerumine numbrivahemikus kuni 100;
arvude struktuuri tundmaõppimine

Juhised Montessori sajalaua jaoks:

Kümneliste koguse mõistmine:
Võetakse kümme ühelist ja asetatakse lauale, täiskasvanu või laps sirutab laual olevasse kuubikuhunnikusse ja eemaldab mõne kuubiku kogusele tähelepanu pööramata. Need asetatakse nüüd lauale ja laps hindab, mitu kuubikut on tema ees.

Täiskümneteni:
Võetakse kümneketid ja ühelised, täiskasvanu paneb kümneketid ja ühelised lauale. Seejärel annab laps hinnangu või saab vastuse loendamise teel teada, mitu on juba laual ja mitu on veel puudu kuni täiskümneni.

Arvutage plussülesanded (kümneid ületades ja ilma):
Ülesannete puhul, mis ei ületa kümneid, kasutatakse täpselt kümmet ühelist; ülesannete puhul, mis ületavad kümneid, kasutatakse suvalist arvu ühelisi.

Nüüd mõeldakse välja konkreetsed ülesanded (nt 5 + 4 =) või võetakse suvaline kogus ühelisi kaks korda ja asetatakse lauale. Kuvatavad kogused nimetatakse (nt siin on kolm ja seal kuus) ning seejärel liidetakse. Selleks pannakse kaks kogust kokku ja loetakse seejärel kuubikud (trükitud sajatahvel võib taas olla kontrolliks) või asetatakse kahe hunniku kuubikud üksteise järel trükitud sajaplaadile.

Sarnast protseduuri kasutatakse ülesannete puhul, mis ületavad kümneid.
Harjutuse näide: 4 + 9 =
Laual töötades pannakse mõlemad kogused kokku. Loetakse üle, kümme rohelist ühelist vahetatakse alati sinise kümneketi vastu, nüüd on jäänud kolm rohelist ühelist ja sinine kümnene pulk.

Kui töötate sajatahvlil, asetatakse kõigepealt neli rohgelist ühelist ja seejärel lisatakse üheksa rohelist ühelist üksteise järel. Pärast seda, kui neljale olemasolevale ühelisele on lisatud veel kuus ühelist, eemaldatakse need (kuna need on kümme täis) ja vahetatakse ühe sinise kümneketi vastu. Nüüd pannakse ülejäänud ühelised, nii saab tulemust ka sajatahvlilt lugeda.

Miinusülesannete arvutamine:
Lahutamist saab teha ka kahes variandis: kas laual (siinkohal kasutatakse sadade plaati jällegi ainult kontrollimiseks) või sajalaual.
Näidisharjutus kümnetest alla jäädes: 9-4 =
Koguse 9 jaoks laotakse üheksa rohelist ühelist. Summa nimetatakse uuesti nagu ka järgnev toiming (miinus neli). Seejärel eemaldatakse neli ühelist ja tulemust saab lugeda.

Näidisülesanne kümnetest alla jäämisega: 12-7 =
Kümme sinist kümneketti ja kaks üksikut rohelist ühelist asetatakse lauale. Summa ja järgmine toiming (miinus neli) nimetatakse uuesti. Miinus üks (esimene roheline üheline eemaldatakse), miinus kaks (teine üheline eemaldatakse).
Kuna üksikuid ühelisi enam maha võtta pole, öeldakse, et meil pole enam ühelisi , tuleb ära vahetada. Seega võetakse sinine kümnekett ära ja vahetatakse kümne rohelise ühelise vastu, millest saab nüüd ülejäänud viis maha arvata.

Jälgi meid Instagramis

3   98
126   38
6   277
7   97
SAA ESIMENE OST 10% SOODSAMALT!
Ole esimene, kes saab infot uute toodete, eripakkumiste ja allahindluste kohta.